Herci

Libuše Šafránková

Libuše Šafránková:

„Vyzkoušela jsem si snad celou zoologickou zahradu“

K životnímu jubileu herečky Libuše Šafránkové (*7.6.1953), která si od dob natočení filmu Tři oříšky pro Popelku zahrála nejrůznější pohádkové bytosti, připravilo vydavatelství Supraphon originální dárek.

Jiřina Švorcová

Herečka funkcionářka

Byla to moc fajn holkanež se začala věnovat politice, prohlásila o Jiřině Švorcové před časem Kamila Moučková a ten citát, jako by vyjadřoval vše.

Milena Dvorská

Chyběla mi ctižádost

Všichni ji znají jako upřímnou Marušku z pohádky Byl jednou jeden král, která trvá na tom, že svého otce miluje jako sůl. Na svých názorech lpěla Milena Dvorská i ve svém soukromém životě.

Tereza Kostková

Chtěla bych vyřezat betlém

Bezpečně ji poznáte podle barevného a sytého smíchu. Tereza Kostková je energická „třicítka“, plná touhy ještě toho hodně vyzkoušet. Dost toho ale už i dokázala.

Kateřina Macháčková

Neviditelné pouto

Kateřina Macháčková oslavila 30. listopadu 2009 kulaté narozeniny, ale její věk jí stejně nikdo nevěří. Právě píše druhou knihu o svém otci a přemýšlí, co dělal, když mu bylo šedesát.

Zapomenutá oběť Anna Letenská

Zapomenutá oběť Anna Letenská

Byla prý stejně dobrá v dramatických i komických rolích. A byla s ní ohromná legrace. Jediná česká herečka, popravená nacisty.

Bára Munzarová

Bára Munzarová: Můj otec je skvělý i v roli dědečka

S útrpným pohledem pozorovala Bára Munzarová své rodiče, když si stěžovali na nevýhody hereckého povolání. O to větší šok zažili, když se o pár let později vydala v jejich šlépějích.

Jiří Zahajský

Ve znamení Kozoroha

Inspektor Trachta z komedie Rozpuštěný a vypuštěný kráčí důstojně Nerudovkou a jeho kroky mimoděk zamíří do domu, kde bude o pár let později jeho představitel Jiří Zahajský žít s Janou Brejchovou.

Antonie Nedošinská

Nejlepší filmová maminka

Kdybychom vypsali soutěž o nejoblíbenější maminku českého filmu, je dost pravděpodobné, že by ji vyhrála Antonie Nedošinská.

Karolína Slunéčková

Herečka Vinohradského divadla Karolína Slunéčková měla jediného syna. Režisér Rudolf Vodrážka na ni vzpomíná dodnes s láskou.

Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř

Už na 400 písniček složili moudří pánové Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř. Úplně první se jmenovala Strašidýlko Emílek a narodila se v roce 1967.

Marián Labuda: Jsem úkryt pro melodii

Marián Labuda hraje v současné době ve dvou českých filmech. Jako obchodník Walden zdobí Menzelův film Obsluhoval jsem anglického krále a jako netypický Cikán exceluje po boku Bolka Polívky ve filmu Roming.

Anna Šišková

Slovenská herečka Anna Šišková točí seriál Letiště

Daniela Kolářová

Daniela Kolářová se už podruhé stala manželkou Zdeňka Svěráka. Poprvé před třiceti lety v komedii Na samotě u lesa, podruhé nyní ve filmu Vratné lahve.

Klára Issová

Klára Issová hrála v amerických filmech, ale nejraději má ty české.

Věra Tichánková

Život beru s humorem

Věra Tichánková nikdy nehrála princezny ani krasavice, ale na nedostatek rolí či nepřízeň osudu si rozhodně nestěžuje

TisknoutPPC kampaně eBRÁNA s.r.o. Copywriting eBRÁNA s.r.o.