Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2012

2012

Než film promluvil

15. 12. 2012

Pokud milujete film a zajímá vás i jeho němá éra v Čechách, vřele doporučuji knížku Kateřiny Boušové Než film promluvil.

Více

Na památku Jaromíra Kinkora

15. 12. 2012

Uplynul pouhý měsíc a kousek od křtu knížky Zločin a vášně za rady Vacátka v hotelu Paříž, který se Jaromíru Kinkorovi tak líbil.

Více

Advent na Mouřenci

11. 12. 2012

Šumavský Mouřenec zve v neděli na adventní koncert, setkání s režisérem Jiřím Strachem a povídání o vzácných freskách.

Více

Odešla Tonička Hegerlíková, dobrý člověk

11. 12. 2012

Když jsem měla tu čest opakovaně být na návštěvě u paní Antonie Hegerlíkové a její dcery, která se jmenuje také Tonička, nějak jsem spontánně začala tuto herečku oslovovat "Paní Toničko."

Více

Angličáci pro malé i velké

11. 12. 2012

Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze přichystalo krásný dárek pro malé i velké - výstavu, jejíž název mluví za vše:  Angličáci Matchbox.

Více

Obrázek pro krále Miroslava

8. 12. 2012

Škoda, že je to do Nejdku (alespoň z Prahy) tak daleko, hned bych vás tam poslala. Totiž: v krušnohorském městečku Nejdek právě vypukla ta pravá zima, kdy sněhobílé peřiny pokryjí chodníky i střechy domů a vše vypadá pohádkově. 

Více

Vánoce v Lesním ateliéru Kuba v Kersku

6. 12. 2012

Chcete si vychutnat pravou vánoční atmosféru? Pak si zajeďte do Kerska, kde to měl tak rád spisovatel Bohumil Hrabal.

Více

Copak to dostala Lenka Kořínková?

6. 12. 2012

Na vernisáži ruské fotografky Alji Minibaevy, která ztvárňuje pohádkovou říši, se potkaly Štěpánka Duchková, Veronika Freimanová s dcerou Terezou Brabcovou, Lenka Kořínková, Michaela Ochotská a další známé osobnosti. 

Více

Zima mého dětství

6. 12. 2012

Právě nám v Praze nasněžilo a zároveň ke mně doputovala pozvánka na vernisáž fotografí Jovana Dezorta Praha v zimě před 50 lety. Uskuteční se sice až 3. ledna v Galerii Evy Jandejskové, ale pokochat se můžeme už teď.

Více

Má to na háčku!

4. 12. 2012

Přiznám se bez mučení, že ručkoprčky neboli ruční práce nikdy nebyly mou silnou stránkou. Zato jsem vždy obdivovala ty, jimž to šlo jaksi samo od ruky, ale možná spíš od srdce.

Více

Nahoru