Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2014

2014

Lidské tělo

21. 1. 2014

Tytam jsou doby, kdy v domácnostech existovala "tajuplná" kniha Domácí lékař s rozkládacími obrázky, znázorňujícími lidské tělo mužské a ženské jako jediný zdroj informací tohoto druhu.

Více

Olbram Zoubek stále tvoří

15. 1. 2014

Ačkoli měl v poslední době sochař Olbram Zoubek potíže s pravou rukou, silou své vůle vše překonal a dnes jsme ho zastihli při pilné práci v jeho ateliéru.

Více

Divný příběh dcery Pyšné princezny

14. 1. 2014

Ačkoli jsem před dvěma lety vydala knížku  Vladimír Ráž - Po stopách krále Miroslava, s ohledem na hercovu rodinu jsem o jeho dceři Markétě, kterou měl s Pyšnou princeznou Alenou Vránovou, nikdy nepsala úplnou pravdu.

Více

Ozvala se mi úžasná paní Marie

13. 1. 2014

Po přečtení mé knížky Největší tajemství Oldřicha Nového se mi ozvala úžasná paní Marie Hurychová, která jako sedmiletá holčička strávila měsíc v letní vile Oldřicha Nového ve Voznici.

Více

Můj první idol

12. 1. 2014

Tak tuhle primabalerínu Zdeňku Zabylovou jsem obdivovala, když mi byly tři roky. Právě tehdy jsem k ní začala chodit na hodiny baletu do sídla Hlaholu.

Více

Jaké to je na Kapverdách?

7. 1. 2014

Myšlenky mě ještě vracejí na Kapverdské ostrovy. Zajímá vás, jaké to tam je? Především tam fouká. Tedy spíš fičí. Některé dny opravdu mohutně.

Více

Nový rok na Kapverdách

6. 1. 2014

Nový rok jsem prožila na Kapverdách, respektive na jednom z jejich větrných ostrovů - na Salu.

Více

Nahoru