Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2015

2015

Mojí škole je 130 let

8. 11. 2015

Mojí Základní škole v Botičské ulici je letos 130 let, mně naštěstí ještě o něco méně. Každopádně vedení školy vytvořilo zajímavou prezentaci, o kterou se s vámi ráda podělím.

Více

Jitka Zelenková Sem tam

6. 11. 2015

Jitka Zelenková je pro mnohé neuchopitelná a ani se příliš nedivím. Sama jsem ji kdysi na začátku své novinářské dráhy oslovila a krátké povídání s ní neproběhlo vůbec příjemně. Ze všeho nejvíc ji zajímalo, z jakého profilu ji vyfotíme, protože z jedné strany prý její nos vypadá hůř než z druhé.

Více

Co je nového?

6. 11. 2015

V dnešním Právu mi vyšel vzpomínkový článek o Tomáši Holém. Mohl vzniknout díky iniciativě jeho příznivců na setkání v Krásné Lípě, kam zavítala až z Ameriky režisérka Jaroslava Vošmiková.

Více

Vylepšená Adéla

3. 11. 2015

Jedna z nejlepších komedií Oldřicha Lipského Adéla ještě nevečeřela se dočkala digitalizace a v novém kabátku ji diváci poprvé uvidí 14. listopadu v pražské Lucerně.

Více

V Lucerně vše při starém

1. 11. 2015

Ve Velkém sále Lucerny se včera uskutečnil 1. ročník plesu pro organizaci Mamma Help a v rámci večera se konala i přehlídka dobového spodního prádla ze sbírky Vlaďky Dobiášové.

Více

Život mimo kategorie

31. 10. 2015

U vzniku téhle knížky by mě bavilo být. A i když jsem nebyla, dokážu si představit, jak Jan Novák sedí v kuchyni u Johna Boka a naslouchá jeho autentickému, vnitřně necenzurovanému vyprávění.

Více

Slavná léta s ČZ i Jawou

29. 10. 2015

Další motoristická kniha v mých rukou opět není omylem. Zajímalo mě, jak Jiří Wohlmuth zpracuje osudy rodu motocyklových závodníků Vincence Staši, jeho syna a vnuka Bohumila staršího a mladšího.

Více

Číst recenze o autech? Nikdy!?

27. 10. 2015

Do ruky se mi dostala knížka Jeremy Clarksona Ďábelská jízda (vydalo nakl. Dokořán). Až doposud jsem odmítala číst jakoukoli recenzi o automobilech, protože jsem technický analfabet. 

Více

Zmizelá Praha - tentokrát o Vltavě

23. 10. 2015

Nevím, na čem všem si může člověk vypěstovat návyk, ale já jsem si jeden takový udělala na  Zmizelou Prahu. Tato edice nakladatelství Paseka mě ještě nezklamala.

Více

Tak tohle tu ještě nebylo!

23. 10. 2015

Vždycky, když mi od Judity Matyášové přistane mail se zprávou, co je u ní nového, těším se, co si přečtu. Je jednou z mála kolegyň z branže, o níž můžu říct, že její práci skutečně obdivuji.

Více

Nahoru