Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2016

2016

Příběhy starých píseckých domů

11. 12. 2016

Koho by nelákalo dozvědět se o městě Písku víc, než říkají běžné bedekry? Vždyť jeho ulicemi prošlo tolik významných osobností! A vzniklo tu tolik filmů!

Více

Arnošt Lustig mezi námi

11. 12. 2016

Pokaždé, když začíná prosinec a blíží se narozeniny Arnošta Lustiga, nějak se mi ten skvělej chlap připomene. Někdy přes jeho báječnou sestru Hanu, jindy přes dceru Evu.

Více

Ostře sledované vlaky

7. 12. 2016

Národní technické muzeum má jednu výstavu lepší než druhou a troufám si říct, že jsou skutečně pro lidi /zdá se to samozřejmost, ale znám expozice, o nichž to zdaleka neplatí/.

Více

Dnes ve Vlastě

7. 12. 2016

Jan Tříska se nedávno stal osmdesátníkem. Jako typický Štír oslavy narozenin nemá rád a vyšší číslovky už tuplem. Chápu ho, jsem na tom podobně. Článek o něm jsem přesto napsala jako jakýsi opožděný dárek. 

Více

Tanečnice, která byla nejstarší občankou

4. 12. 2016

V roce 2008 jsem měla tu čest vyzpovídat legendární tanečnici Markétu Kyliánovou, která své geny předala synovi, tanečníkovi a světově uznávanému baletnímu choreografovi Jiřímu Kyliánovi.

Více

Anthropoid aneb o vlastenectví

3. 12. 2016

Držím v ruce obsáhlou a poctivou knihu Jaroslava Čvančary, která nese stručný název Anthropoid. V poslední době jsme měli možnost vidět zahraniční stejnojmenný film, slovo Anthropoid se možná i díky němu zase více skloňovalo.

Více

Třeštíková o lásce

1. 12. 2016

Přiznám se, že Heleně Třeštíkové tak trochu závidím. To, že kdysi začala systematickou práci tzv. sběrného dokumentu, se jí skutečně po letech bohatě úročí. Myšlenka sledovat osudy lidí v různých časových etapách mě kdysi také napadala.

Více

Kotva láká na retro Vánoce

1. 12. 2016

Obchodní dům Kotva prodělal od roku 1989 několik vývojových etap, ovšem ne vždy ku prospěchu zákazníků. Nyní se ale zdá, že se Kotva zase přibližuje lidem.

Více

Na film!

29. 11. 2016

Studenti katedry filmových studií FF UK se již podruhé hlásí se svým projektem Na film! Tentokrát zvou fanoušky světa filmu do druhého patra paláce Chicago v Praze na Národní třídě.

Více

Pionýři a roboti

28. 11. 2016

Milovníky retra zajisté potěší graficky skvělá a textově objevná knížka Pionýři a roboti autorů Pavla Ryšky a Jana Šrámka, kterou právě vydalo Nakladatelství Paseka.

Více

Nahoru