Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2017

2017

Universum Brdečka

20. 11. 2017

Scenárista, režisér a výtvarník Jiří Brdečka by se o letošních Vánocích dožil 100 let. Při té příležitosti vznikl celovečerní dokument Universum Brdečka režiséra Miroslava Janka a scenáristky Terezy Brdečkové.

Více

A ještě jednou Švejk

19. 11. 2017

Tak se mi zdá, že v poslední době nepíšu o ničem jiném než o Švejkovi a také ho stále poslouchám. Nyní kompletní vydání jeho spisů v podání Oldřicha Kaisera. V roce 2013 jsem na webu zmiňovala vydání prvního dílu, nyní jsou již na světě díly všechny.

Více

Staré nápisy

12. 11. 2017

Miluju staré nápisy a hlavně jejich objevování. Daří se už spíš na venkově, v Praze je to bída...

Více

Dnes trochu umřeme

10. 11. 2017

Pokud bych mohla dávat ceny za název knihy, pak titul Dnes trochu umřeme od Richarda Askwitha by na ni aspiroval. Bez ohledu na to, že autorem výroku je hrdina, o němž píše. Nebo spíš právě proto.

Více

Statečná Marika Gombitová

9. 11. 2017

Už desítky let je Marika Gombitová upoutaná na invalidní vozík a byly doby, kdy jsme o ní vůbec neslyšeli. Ty jsou naštěstí pryč a Marika vyráží na koncert do Prahy.

Více

Sedmičky Josefa Lady

7. 11. 2017

Tak vidíte, minulý příspěvek byl o Švejkovi, jehož autor Jaroslav Hašek byl dobrý kamarád malíře Josefa Lady - a už jsme i u pana Lady osobně. Již za pár dnů, 14.11., bude v pražském Tančícím domě zahájena jeho velká výstava.

Více

Zabiják Alzheimer

7. 11. 2017

V poslední době čteme v souvislosti s úmrtími známých osobností nejčastěji slovo Alzheimer. Dokonce se o této nemoci právě hraje velmi silná tragikomedie Otec v Městských divadlech pražských /obrázek Jana Vlasáka a Veroniky Gajerové přikládám/.

Více

Švejk v geniálním podání Wericha

4. 11. 2017

Přiznám se, že nepatřím k těm úplně zarytým fandům Haškova Švejka, kteří vám třeba i o půlnoci odrecitují jeho pasáže zpaměti. Jan Werich z něj ale svým podáním udělal záležitost, která mě nenechá ani na vteřinu chladnou.

Více

Pamětní deska - nejlepší dárek

2. 11. 2017

Milí přátelé, děkuji vám za gratulace k narozeninám, které mi přicházejí mailem a přes fcb. Vězte, že tentokrát mám z dárků opravdu radost - tím největším bylo včerejší odhalení pamětní desky vládnímu radovi Josefu Vaňáskovi.

Více

Tomáš Holý - tentokrát po pravdě

1. 11. 2017

Nejpopulárnější česká dětská hvězda Tomáš Holý stále láká příznivce jeho filmů, ale hlavně nejrůznější pisálky k volnému ztvárnění jeho životního příběhu. O to víc, že skončil tak brzy.

Více

Nahoru