Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2018

2018

Eliška Junková vlastní rukou

15. 9. 2018

Eliška Junková vlastní rukou je název publikace, která ve zkratce přibližuje osobnost naší legendární závodnice a hlavně moudré ženy /připravil ji Vladimír Junek a vydalo ji nakladatelství Verzone/.

Více

Krásná jizba - v jednoduchosti je krása

14. 9. 2018

Uměleckoprůmyslové museum v Praze na nás nyní chrlí jednu lahůdku za druhou. Sotva se "odpremiérovala" výstava o Haně Podolské, je tu další, která s ní nyní sousedí ve 4. patře krásně renovované budovy.

Více

Vilém Heckel stoletý

13. 9. 2018

4. října bude v Západočeském muzeu v Plzni zahájena retrospektivní výstava fotografa Viléma Heckela, který se narodil v tomto městě právě před 100 lety.

Více

Zuska má baletní sál

13. 9. 2018

Tanečník, choreograf a dlouholetý umělecký šéf baletu Národního divadla Petr Zuska včera dostal unikátní dárek ke svým padesátinám.

Více

Vyšehradský podvečer

13. 9. 2018

Strávila jsem dnes příjemný podvečer ve Vratislavově ulici v malém knihkupectví na křtu sbírky Vyšehradských fejetonů Popelky Biliánové.

Více

Není nad obrázkové slovníky

11. 9. 2018

Když jsem byla malá, v českých knihkupectvích se obrázkové jazykové slovníky moc nevyskytovaly. Moje máma měla jeden malý anglický, nějaké hodně staré vydání, a vím, jak mě bavilo v něm listovat.

Více

Vyšel speciál o Svatopluku Benešovi

11. 9. 2018

Právě vyšel Retro speciál Svatopluk Beneš, na němž mi redakce umožnila pracovat. Bylo to náročné, ale myslím, že výsledek stojí za to.

Více

Kouzelné Břežany

8. 9. 2018

Břežany u Malého Boru na Klatovsku jsou spojené s mou babičkou a s prázdninami mého dětství.

Více

Kde se můžeme potkat?

6. 9. 2018

Milí přátelé, opět nastává série pořadů Šanson-věc veřejná a Šansony ve tvrzi, v nichž se občas objevím jako slovní /nikoli zpívající/ doplněk.

Více

Sbohem, Stivínko!

29. 8. 2018

Je mi moc líto, že zemřela Jitka Stivínová, krásná bytost, která opečovávala zahradu v Černolicích a žila v souladu s přírodou, s každou květinou, která jí tam rostla a přivítala s otevřeným srdcem každého kolemjdoucího.

Více

Nahoru