Parčík s nábytkem

U Petrské věže ve veřejném parčíku se dnes od rána chystaly stany a "toitoiky" (mimochodem docela pěkné) pro nějakou akci. Netušila jsem, že vše vypukne až po setmění a za zvuků poměrně hlasité hudby. Vzhledem k tomu, že v našem činžáku bydlí pět menších dětí, jsem na hlasitou hudbu ve večerních hodinách alergická. Tak jsem vyrazila ven podívat se, oč jde. A zjistila jsem, že obchod Dedon (sídlící v budově Praha City Center) si udělal Grand Opening a že hudba by měla ztichnout ve 22 hodin večer, což je v pořádku (a stalo se). Jen ty paradoxy. V bráně Petrské věže byly krásné květináče. Před časem tady umíral bezdomovec, který si tu udělal doupě a chodili sem za ním další kumpáni, vrstvili hadry a odpadky.... Na lavičkách dnes byly pěkné podsedáky, jindy se na nich válí různá individua. Kolem květiny, vkusný nábytek, osvětlení....Takhle bych to vlastně chtěla vidět pořád. Ten parčík u kostela sv. Petra, který je sám o sobě nádherný, byl po povodni vytvořen pro lidi, kteří tu v okolí bydlí, a samozřejmě i pro turisty či náhodné kolemjdoucí. Jenže se to postupně zvrtlo a lavičky osadili docela jiní lidé a bránu používají jako veřejné WC a člověk se štítí si tu sednout a někdy tudy raději ani neprochází. Takže místo hořekování nad akcí jsem si uvědomila, že ta krása, vytvořená na dvě hodiny pro VIP na rautu, asi v Praze nikde trvale být nemůže, i kdybychom sebevíc chtěli. Tak jsem vám to aspoň nafotila.










