Nacházíte se zde: Úvod Zápisník 2017 Obchod na korze

Obchod na korze

1. 5. 2017

V plném proudu jsou práce na digitálním restaurování prvního čs. oscarového snímku Obchod na korze tvůrčí dvojice Ján Kádár a Elmar Klos (oba na snímku se soškou Oscara).

Obchod na korze

V plném proudu jsou práce na digitálním restaurování prvního čs. oscarového snímku Obchod na korze tvůrčí dvojice Ján Kádár a Elmar Klos (oba na snímku se soškou Oscara). Návštěvníci 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se tak mohou 1.7.2017 těšit již na pátou premiéru digitálně zrestaurované kopie filmu z iniciativy Nadace české bijáky.

Za autory dohlíží na kvalitu restaurátorských prací kameraman Ivan Šlapeta a syn jednoho z režisérské dvojice, Elmar Kloss ml.: „Považuji za ohromnou satisfakci, že tento film, který ležel tolik let v době normalizace v trezoru a který provázelo i dost smůly (např. soška Oscara za "Obchod na korze", již můj otec dal Kadárovi sebou do emigrace, aby mu pomohla otevírat důležité dveře, se po jeho smrti v r. 1979 ztratila, byla patrně ukradena, ale kým to už se asi nikdy přesně nedozvíme) bude možno opět v důstojné podobě promítat v kinech a v televizi.“

Při příležitosti digitálního restaurování filmu spustila Nadace české bijáky fundraisingovou kampaň #vydotitulku. Podobně jako u již zrestaurovaných snímků Intimní osvětlení Ivana Passera a Baron Prášil Karla Zemana, mohou případní dárci spojit natrvalo své jméno s digitálně restaurovanou verzí tohoto legendárního snímku.

Zpět na přehled

Nahoru